איכות הסביבה:
מה עשינו עד כה בנושא?

הפחתת פליטות פחמן
האוניות החדשות שלנו מונעות בגז נוזלי (LNG), הדלק הימי הנקי ביותר הקיים כיום בקנה מידה תעשייתי, המפחית פליטת CO2 עד 25% ולמעשה מנטרל את תחמוצות הגופרית והחלקיקים הנפלטים לאוויר, תוך כדי הפחתת תחמוצות חנקן בעד 85%.

מים יקרים מפז
מעל ל- 80% מהמים המתוקים שלנו – עד 3 מיליון ליטר לאונייה בכל יום! מופקים על הסיפון ממי ים מותפלים. מערכות מתקדמות לטיפול בשפכים מטהרות את כל המים הנצרכים על הסיפון.

חסכון באנרגיה
מערכות חימום, אוורור וקירור חכמות, בתוספת תאורת LED עמידה לאורך זמן, תרמו להפחתת עוצמת פליטות הפחמן של הצי ב-34% מאז 2008

הפחתת רעש
המדחפים החדשים שלנו המייצרים פחות רעש והעיצוב החדשני של גוף האנייה מפחיתים את ההשפעות הסביבתיות על בעלי החיים הימיים ובו זמנית משפרים את רווחת האורחים והצוות.

פסולת לא מבוזבזת
אנו מצמצמים את הפסולת למינימום האפשרי ומפרידים נייר, אלומיניום, זכוכית, פלסטיק וחומרי מיחזור אחרים לצורך שליחתם למתקני המיחזור המיועדים, ומטופלים במומחיות בנמל.

טיולים ידידותיים לסביבה
אנו מספקים מגוון רחב של טיולים ירוקים המציעים נסיעות בעלות השפעה סביבתית נמוכה או הזדמנויות לעזור לשיפור איכות הסביבה, כמו הסיור החווייתי הנקרא "שמרו על צבי הים" בקוסומל (Cozumel).

איך נראה העתיד של עולם השייט?

האם שייט יכול להיות ידידותי לסביבה?

אנו, ב- MSC Cruises מאמינים שכן. החל מתדלוק האניות החדשות שלנו בדלק הנקי ביותר ועד למתקני התפלת המים המתקדמים שלנו,נושא האחריות לאיכות הסביבה נמצא בלב העשייה שלנו. כדי לשמור על הים שעבורינו הוא הבית, ולשנות את עולם השייט לתמיד.

האניות החדשות שלנו מגדירות מחדש את מה שאפשרי לעשות בלב ים. מטכנולוגיות נקיות יותר ועד לקונספט חדש של מסעדות, צי האניות ההולך וגדל שלנו הוא הצהרת המחוייבות שלנו לעתיד כדור הארץ.

גלו את את העתיד של עולם השייט עם MSC Cruises.

האם יש דלק שיכול להניע שינוי?

עולם השייט משתנה לטובה. האניות החדשות שלנו מופעלות בדלק LNG (גז נוזלי), זוהי חלופה נקייה יותר לדלק המאובנים הימי הרגיל. למעשה, זהו הדלק הנקי ביותר שקיים בקנה מידה תעשייתי. לא רק שהוא משחרר פחות פליטות פחמן מזיקות לאוויר, הוא גם חסכוני יותר – ומהווה עוד שלב במסע שלנו לעתיד ירוק יותר.

הודות לאנרגיית ה-LNG אנו מסוגלים להפחית את פליטת הפחמן הדו חמצני עד 25%, לנטרל 99% מפליטת דו תחמוצת הגופרית ולהפחית את תחמוצות החנקן בעד 85%.

איזה טעם יש למי הים?

אומרים שאסור לשתות מי-ים. אך לאחר שאנו מנקים אותם, מתפילים אותם ומייצרים את הבירה הטעימה שלנו מהם במבשלת הבירה הצפה שלנו, אפשר להבין את הפיתוי. הבירות המיוצרות בלב ים הן הראשונות מסוגן המשתמשות בטכנולוגיות התפלה שעוזרות לשמור על המים וגם ליצור חוויית שייט ידידותית לסביבה.

מעל ל- 80% ממי השתייה מותפלים על הסיפון ישירות ממי הים. זה אומר שעל האניה החדשה ביותר שלנו אנו מייצרים עד 3 מיליון ליטר של מי שתיה כל יום, כמות מים השווה לזו של בריכת שחייה אולימפית.

האם יש יותר נקי מזה?

האוקיינוס הגדול ראוי לסטנדרטים גבוהים.
כל המים בהם אנו משתמשים לניקוי האניות, אם זה לניקוי הסדינים הרכים שלנו, שטיפת הכלים, או צחצוח החדרים, עוברים תהליך ניקוי מצויין בסטנדרטים בינלאומיים לפני החזרתם לים.
מערכות השפכים המצויינות שלנו מתוכננות ומתוחזקות בסטנדרטים הגבוהים ביותר, גבוהים אפילו מאלו שבחלק מהמתקנים ביבשה. מכיוון שאנו מאמינים שהחלק החשוב ביותר בשיט הוא לשמור על האוקיינוס כפי שהוא אמור להיות – נקי.

בנוסף, מי השפכים המטופלים, נבדקים תקופתית ע"י SGS, מעבדת בדיקות מוסמכת, כדי להבטיח שנעמוד בסטנדרטים הנדרשים בכל זמן ואף שנתעלה מעליהם.

מה חשוב יותר לשנת לילה טובה – כריות או מדחפים?

כדי לישון טוב אין כמו כרית נוצות רכה לשינה טובה.
אז זהו, שיש: מדחף.
למנועים ולמערכות ההנעה שלנו יש מערכת רעש תת-ימית מאושרת המתוכננת לבלום זעזועים ולהפחית רעש גם בתוך האנייה וגם במים שמתחתיה.
מה שאומר שלא רק אתם תרגישו ותשמעו פחות את המנועים, אלא גם היצורים החיים מטה הרחק במעמקי הים, ובעיקר היונקים הימיים.
זהו עוד דבר שיעזור לכם לישון בקלות.

האם יש דרך נכונה להגיש קוקטייל?

פלסטיק הוא חומר שלא מתאים לקוקטיילים.
לא משנה מה תזמינו לשתות בהפלגה של MSC, בין אם זו תערובת קוקטייל קלאסי או טוויסט של MSC Cruise, המשקה לעולם לא יוגש לכם עם קשית מפלסטיק.
זהו עוד חלק קטן מהמאמץ שלנו להפחתת פסולת על הסיפון, בנוסף למערכת מיחזור יעילה הזמינה על כל האניות שלנו.

האם כיבוי אורות באמת חוסך אנרגיה?

יש נורות טובות יותר מאחרות. נורות הלד שבשימוש על סיפון האניות שלנו חסכניות באנרגיה עד 75% מהנורות הרגילות ומאירות פי 7 מהזמן.
אז, מהזרקורים המסנוורים שמאירים את הבמות שלנו מדי ערב, דרך התאורה הרכה שמאירה את המסעדות שלנו ועד לתאורה בחדרים הנוחים שלנו, כל מקור אור שהוא, לא רק משדרג את חווית האורחים שלנו אלא גם חוסך אנרגיה.

האם טיול-יום יכול להיות ידידותי לסביבה?

בהפלגות של MSC Cruises, אנו מספקים מגוון רחב של טיולים בעלי השפעה סביבתית מינימלית על הסביבה או שמועילים ישירות לסביבה, כמו הסיור החווייתי הנקרא "שמרו על צבי הים" בקוסומל (Cozumel). בין אם זו חווית שנורקלינג בחוות האלמוגים שלנו, או שיט בקאטאמארן המונע במנוע היברידי-חשמלי לספארי בפיורדים, תגלו את עולם הטבע ותשמרו על יופיו בו זמנית בכל טיול-יום.

אפס פליטות גזי חממה עד 2050 – מפת דרכים

אנו מכירים בכך שתמיד אפשר לעשות יותר ולכן אנחנו כל הזמן מאתגרים את עצמנו לעשות טוב יותר. זו הסיבה שאנו נחושים להגיע לאפס פליטות גזי חממה עד 2050, ולהשיג איזון כולל בין גזי חממה (GHG) שנפלטו וגזי חממה שהוצאו מהאטמוספרה או נמנעו באמצעות ייצור דלקים מתחדשים. כדי להשיג מטרה זו, ניישם אמצעים שונים, כגון מעבר לדלקים מתחדשים, אימוץ של  טכנולוגיות חסכוניות באנרגיה וייעול שיטות תפעול. לדוגמה, ייצור ושימוש בדלקים מתחדשים יכול להפחית באופן משמעותי את פליטות גזי החממה הכוללות, בהשוואה לדלקים מאובנים במספר דרכים. דוגמה אחת היא מניעת פליטת גזי חממה מפסולת חקלאית ועירונית שבמקום זאת יכולה לשמש לייצור דלק ביולוגי, או אפילו על ידי לכידת פחמן לשימוש בדלקים סינתטיים.

מוכנים לגלות את העתיד של עולם השייט?

ברוכים הבאים
לעתיד של עולם השייט
גלו עוד על אניית MSC World Europa
קבלו השראה מהטבע
ומנופים עוצרי נשימה
גלו את היעדים אליהם אנו מפליגים
שייט עם אחריות גדולה
יותר לאיכות הסביבה
גלו עוד על אניית MSC Euribia