זוהי אחריותו הבלעדית של האורח להזדהות ולהחזיק בכל מסמכי הנסיעה הנדרשים עבור כל משך חופשת השייט ולהחזיקם במידת הצורך. אנא בדקו עם סוכן הנסיעות, הסוכנות הממשלתית, השגרירות או הקונסוליה שלכם כדי לוודא שיש לכם את כל המסמכים המתאימים כדי לעלות על האנייה ולהיכנס לכל אחת ממדינות היעד בשייט שלכם. אורחים ללא המסמכים המתאימים יסורבו לעלות לאנייה. הגבלות הנסיעה עבור כל מדינת יעד עשויות להשתנות בהתאם לאזרחותו של האורח. לא יינתנו החזרים לאנשים שלא יישאו את המסמכים המתאימים.

אנא בחרו את יעד השייט שלכם כדי לוודא שיש ברשותכם את כל המסמכים הנדרשים

קיץ 2023

עדכונים נוספים על המסמכים הנדרשים להפלגות בחורף 2023-24 יפורסמו בקרוב באתר, אנא בקרו באתר שלנו כדי להיות מעודכנים תמיד.

היכנסו לכאן כדי לבדוק את האזרחויות שכניסתם אסורה לפי הרגולציה הרשמית של הרשויות בישראל – אלא אם כן יש ברשותכם אשרת כניסה שהונפקה מראש.

עבור אורחים בעלי אזרחות אזור שנגן (SCHENGEN)* או זרים המתגוררים באזור שנגן

  • שימו לב, האורחים חייבים להציג אך ורק דרכון תקף בתוקף של לפחות 3 חודשים עם הגעתם לבריטניה.
  • תעודת תושב/זהות של האיחוד האירופי לא תתקבל, גם במקרה של רצון להישאר על הסיפון במהלך העגינה בבריטניה.

*דרישות הנסיעה עבור האורחים משנגן מורחבות לבולגריה, קרואטיה, רומניה, קפריסין, אירלנד (אוסטריה, בלגיה, צ'כיה, דנמרק, אסטוניה, פינלנד, צרפת, גרמניה, יוון, הונגריה, איסלנד, איטליה, לטביה, ליכטנשטיין, ליטא, לוקסמבורג, מלטה, הולנד, נורבגיה, פולין, פורטוגל, סלובקיה, סלובניה, ספרד, שוודיה ושוויץ). אלו שלא מחזיקים בדרכון שנגן אך הם תושבי אחת המדינות המוזכרות מעלה, שימו לב שהם חייבים להיות בעלי רישיון שהייה תקף שהונפק על ידי מדינת שנגן – הרישיון לא תקף אם הוא בתהליך חידוש.

עבור אורחים אחרים

אנא בדקו כאן.

מחלקת ההגירה של ארה"ב חזרה והדגישה בפני כל הנוסעים הזכאים לפטור מוויזה (ESTA) כי, החל מה- 7 ביולי 2023, מי ששהה בקובה מאז ה-12 בינואר 2021 אינו יכול לנסוע לארצות הברית דרך תוכנית הפטור מוויזה (VWP) שידועה גם בתור ESTA. הגבלת הנסיעות המוזכרת של VWP חלה גם על אנשים בעלי אזרחות כפולה של מדינת פטורות מוויזה (VWP) וקובה, בזמן שהם מגישים בקשה לפטור מוויזה, ESTA.

נוסעים שביקרו באי לפני ה- 12 בינואר 2021 אינם מושפעים מהצעד הזה.

אזרחים במדינה שבה יש תוכנית פטור מוויזה, שלא קיבלו הודעה על הנושא, צריכים להגיש בקשה לויזה לארה"ב שאינה למטרת הגירה זמן רב מראש: במקרה שההפלגה קרובה, האורחים יכולים לבקש תור לוויזת חירום דרך הקישור: https://ais.usvisa- info.com/en-it/niv ולכלול בבקשה את תאריך ומטרת הטיול, וכן את המידע מהודעת המכס והגנת הגבולות האמריקאית שהתקבלה לגבי סטטוס הבקשה לפטור מוויזה (ESTA).