זוהי אחריותו הבלעדית של האורח להזדהות ולהחזיק בכל מסמכי הנסיעה הנדרשים עבור כל משך חופשת השייט ולהחזיקם במידת הצורך. אנא בדקו עם סוכן הנסיעות, הסוכנות הממשלתית, השגרירות או הקונסוליה שלכם כדי לוודא שיש לכם את כל המסמכים המתאימים כדי לעלות על האנייה ולהיכנס לכל אחת ממדינות היעד בשייט שלכם. אורחים ללא המסמכים המתאימים יסורבו לעלות לאנייה. הגבלות הנסיעה עבור כל מדינת יעד עשויות להשתנות בהתאם לאזרחותו של האורח. לא יינתנו החזרים לאנשים שלא יישאו את המסמכים המתאימים.

אנא בחרו את יעד השייט שלכם כדי לוודא שיש ברשותכם את כל המסמכים הנדרשים

חורף 2023-2024

אנא בחרו את יעד השייט שלכם כדי לוודא שיש ברשותכם את כל המסמכים הנדרשים

קיץ 2024

היכנסו לכאן כדי לבדוק את האזרחויות שכניסתם אסורה לפי הרגולציה הרשמית של הרשויות בישראל – אלא אם כן יש ברשותכם אשרת כניסה שהונפקה מראש.

  • שימו לב, האורחים חייבים להציג אך ורק דרכון תקף בתוקף של לפחות 3 חודשים עם הגעתם לבריטניה.
  • תעודת תושב/זהות של האיחוד האירופי לא תתקבל, גם במקרה של רצון להישאר על הסיפון במהלך העגינה בבריטניה.
  • אנא בדקו לפני היציאה להפלגות בצפון אירופה כל דרישות ויזה לבריטניה.

מחלקת ההגירה של ארה"ב חזרה והדגישה בפני כל הנוסעים הזכאים לפטור מוויזה (ESTA) כי, החל מה- 7 ביולי 2023, מי ששהה בקובה מאז ה-12 בינואר 2021 אינו יכול לנסוע לארצות הברית דרך תוכנית הפטור מוויזה (VWP) שידועה גם בתור ESTA. הגבלת הנסיעות המוזכרת של VWP חלה גם על אנשים בעלי אזרחות כפולה של מדינת פטורות מוויזה (VWP) וקובה, בזמן שהם מגישים בקשה לפטור מוויזה, ESTA.

נוסעים שביקרו באי לפני ה- 12 בינואר 2021 אינם מושפעים מהצעד הזה.

אזרחים במדינה שבה יש תוכנית פטור מוויזה, שלא קיבלו הודעה על הנושא, צריכים להגיש בקשה לויזה לארה"ב שאינה למטרת הגירה זמן רב מראש: במקרה שההפלגה קרובה, האורחים יכולים לבקש תור לוויזת חירום דרך הקישור: https://ais.usvisa- info.com/en-it/niv ולכלול בבקשה את תאריך ומטרת הטיול, וכן את המידע מהודעת המכס והגנת הגבולות האמריקאית שהתקבלה לגבי סטטוס הבקשה לפטור מוויזה (ESTA).

בהתאם להחלטת רשות מלטה, אנא שימו לב כי כל האורחים הצרפתים היוצאים להפלגות העוגנות במלטה היוצאים מכל מדינת שנגן עם ויזה שפגה תוקפה אך עם קבלה או עם תעודת זהות צרפתית שפג תוקפה המתחדשת אוטומטית ל-5 שנים, אינם מתקבלים כמסמך נסיעה תקף ולא יורשו לרדת, אך הם יכולים להישאר על הסיפון במהלך העגינה.