מקום

ההפלגות שלנו מאפשרות לאנשים לבקר בכמה מהיעדים היפים והמרגשים ביותר שיש לעולם להציע – ואנחנו רוצים לעזור לשמור אותם כך. אנו מקדמים שייט אחראי יותר ומספקים תוצאות כלכליות וסוציאליות גדולות יותר עבור הקהילות ביעדים בהם אנו מבקרים. ההשקעות שלנו בפיתוח טרמינלים ברי קיימא מייצרים מקומות עבודה ומביאים מבקרים חדשים למקומות אלה. שיתוף פעולה עם רשויות מקומיות, קבוצות קהילתיות ושותפים, כגון התאחדות השייט הבינלאומית (CLIA),  כדי לשתף מידע ולשלב מדיניות ואסטרטגיות עוזרת לתמוך בניהול תיירות אחראית וידידותית לסביבה. אנחנו גם חברים בוועדת הקיימות בראשות המנכ"ל ובכוח המשימה לקיימות ואיכות הסביבה של מועצת התיירות העולמית (WTTC), עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם שותפים בתעשיית התיירות, כדי לפתח ולהטמיע פתרונות ברי קיימא עבור התעשייה שלנו.

השפעה כלכלית: פיתוח מסופים

השקענו ביצירת טרמינלים חדשים בדרבן, מיאמי וברצלונה. אלה מאפשרים – או יאפשרו – לנו לפרוס את כלי השייט המתקדמים ביותר מבחינה סביבתית במקומות אלה. כדי להבטיח שאנו בונים את הטרמינלים האלה כשנושא איכות הסביבה בראש מעיינינו, כל מסופי הנמל החדשים של MSC Cruises מאושרים ע"י התקן האמריקאי לבנייה ירוקה (LEED) בדרגת Silver ומעלה. LEED – שמייצגת מנהיגות בתכנון אנרגיה וסביבה – היא מערכת דירוג בנייה ירוקה עולמית בשימוש נרחב. המערכות הקפדניות המבוססות על ציונים מבטיחות רמות גבוהות של יעילות הן בתכנון והן בתפעול הבניין.

מיאמי: במרץ 2022, היתה פריצת דרך להקמת טרמינל השייט החדש שלנו במיאמי, שכאשר ייפתח בסוף 2023, הוא יהיה הגדול בצפון אמריקה. רוב האניות העומדות בטרמינל החדש של מיאמי יוכלו להתחבר לרשת החשמל המקומית, בהתאם לתוכניות של PortMiami לאפשר תקשורת לשימוש בחשמל מהיבשה, מערכת ניהול סביבתית וחברתית כוללת להקמת הטרמינל ותפעולה לאחר מכן. לכל הפחות, הטרמינל צפוי לעמוד בדירוג LEED Silver, ומערכת מבוקרת של צד שלישי תבטיח נהלי איסוף נתונים נרחבים, דיווח והודעות על תקריות.

ברצלונה: לטרמינל יהיה קישור לחשמל ביבשה והוא יהיה מוכן גם לאחסון דלק LNG. הטרמינל מועמד לעמוד בדירוג LEED Gold, ואנו נבקש הסמכה של LEED Zero Energy ו-LEED Zero Water בתוך 12 חודשים מרגע תחילת הפעילות. דירוג LEED Zero Energy דורש שילוב של פאנלים סולאריים ושימוש באנרגיה מתחדשת מרשת החשמל, כמו גם תכנון צריכת אנרגיה נמוכה. כדי להשיג דירוג LEED Zero Water, נדגים שלטרמינל יש ביקוש נמוך למים והוא עושה שימוש חוזר במי גשמים ומפנה מי סערה ישירות לים.

תיירות אחראית

בעבור רבים מיעדי הטיול הפופולריים בעולם, תיירות לא מנוהלת היא אתגר ואנו מחויבים למלא את חלקנו בטיפול בכך. אנו עובדים עם ספקי שירותי הקרקע והטיולים שלנו ועם הרשויות המקומיות הרלוונטיות כדי למצוא דרכים למזער את הצפיפות בתשתיות ובתנועה בעיר. זה כולל מציאת אתרים חדשים לביקור והרחבת תחום העניין מעבר למרכזי הערים. אנו נחושים להיות שחקן חיובי ומעורב בהנעת תיירות אחראית וידידותית לסביבה.

תחבורה: הצעד הראשון בהצעת סיורי חוף ידידותיים יותר לסביבה הוא לשקול כיצד אנו מסיעים את המטיילים מהנמלים למקומות מעניינים. אנו מחויבים להרחיב את השימוש שלנו בתחבורה יבשתית ירוקה לאורך זמן. במהלך 2022, הצלחנו להחליף חלק מכלי רכב מונעי דלק מאובנים לאוטובוסי הסעות חשמליים והיברידיים בדנמרק, פינלנד, נורבגיה, ספרד ושוודיה.

סיורי חוף ידידותיים לסביבה (Protectours): סיורים שהשפעת הפחמן שלהם על הסביבה נמוכה יותר צומחים בפופולריות, ובשנת 2022, הצענו סיורי חוף המבוססים על עקרונות ידידותיים לסביבה הידועים בשם 'מגנים' ('Protectours') ב-57 יעדים. סיורים אלה, שהוצגו לראשונה בשנת 2020, כוללים הליכה, טיולים רגליים, רכיבה על אופניים, שייט בקאנו וטיולי קיאקים סמוך לחוף – כולם פעילויות דלות בפליטת פחמן. אנו שואפים שיהיה לפחות 'Protectour' אחד בכל יעד עד סוף 2024.

תמיכה בספקי שירותי הקרקע ומפעילי טיולים: יצרנו שיתוף פעולה עם Travelife, יוזמת הדרכה והסמכה שנועדה במיוחד לעזור לחברות תיירות שרוצות להבין את האחריות שלהן ולהיות יותר ידידותיות לסביבה. Travelife מספקת למפעילי הטיולים שלנו מידע והדרכה המאפשרים להם לנקוט בפעולה כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית שלהם ולהשגת עקרונות לשמירה על איכות הסביבה.

תיירות חיובית בטבע: בשנת 2022 תמכנו בשתי יוזמות ממוקדות תיירות טבע של המועצה העולמית לתיירות (WTTC). 'מתקדמים לעבר תיירות חיובית בטבע' הוא דו"ח מקיף המדגיש את התפקיד החשוב שתעשיית התיירות חייבת למלא, בהפחתת ההשפעות שגורמות לאובדן המגוון הביולוגי ולתמוך בשימור הטבע. MSC Cruises הודגשה בדו"ח זה בשל מספר הפעולות החיוביות בהן נקטה ביחסה לטבע, כולל הסטת אניות הרחק מאוכלוסיות לווייתני זרע במזרח הים התיכון. בהמשך לכך, וכדי לחזק את המחויבות של תעשיית התיירות, MSC Cruises חתמה בוועידת המגוון הביולוגי של האו"ם (COP 15), על מנשר החזון של WTTC, כדי לסייע במיצוב מגזר התיירות כ"אפוטרופוס" של הטבע" וכדי להדגים את התפקיד החשוב שהמגזר יכול למלא ביישום יעדי המגוון הביולוגי העולמי.

תמיכה בקהילות מקומיות

קרן MSC תומכת בקהילות נזקקות באמצעות מגוון פרויקטים ותוכניות, כולל שותפויות ארוכות טווח עם Marevivo, UNICEF ו-Mercy Ships.

סיוע חירום: קרן MSC מגיבה כמו תמיד למקרי חירום, ממשיכה לגבש את תפקידה הגלובלי בסיוע לנזקקים ביותר על ידי תרומת סחורות, הפעלת תוכניות גיוס כספים ועבודה עם קבוצת MSC כדי לספק תמיכה לוגיסטית. במהלך שנת 2022 תמכה הקרן בשמונה יוזמות סיוע חירום בתשע מדינות.

חינוך ומעורבות על הסיפון: חמש מאניות השייט שלנו מארחות כעת מרכז ייעודי לקרן MSC, שנועד להעניק מידע והשראה לאורחים שלנו בנוגע למטרות, לתוכניות וליוזמות של קרן MSC להתמודדות עם הצרכים הגלובליים הדחופים ביותר.

שותפויות חדשות: קרן MSC השיקה שתי שותפויות אסטרטגיות חדשות בשנת 2022. בנובמבר, בטקס ההשקה של האנייה MSC World Europa, היא התחייבה לממן מענק לתוכנית חדשנית בעלת אינטרסים רבים לשימור ושיקום סביבת החוף של קטאר. בדצמבר, בטקס ההשקה של האנייה MSC Seascape, הקרן השיקה שותפות עם קרן ראש העיר של ניו יורק לתמיכה בקהילות פגיעות בעיר.

דוחות קיימות

אסטרטגיית הקיימות שלנו מאורגנת סביב ארבעה עמודי מפתח: כדור הארץ, אנשים, מקום ורכש
עיינו בדוחות הקיימות שלנו וגלו מהן הפעולות והיעדים שלנו להשגת שייט ידידותי לסביבה.

2022
דו"ח קיימות
2021
דו"ח קיימות
2020
דו"ח קיימות
2019
דו"ח קיימות