הפלגות לקופקבנה

כיף למרגלות הר הסוכר

קופקבנה נשלטת ממזרח על ידי הר הסוכר ומוקפת על ידי קו של גבעות שנמתחות אל תוך המפרץ כפי שתראו כאשר תפליגו באוקיינוס ​​האטלנטי עם MSC Cruises.

הרחבת העיירה כאזור מגורים הוגבלה על ידי מורו דה סאו ז'ואאו, שמפריד בינה לבין בוטפוגו ומורו דוס קבריטוס, מחסום טבעי ממערב. כתוצאה מכך, קופקבנה הוא אחד האזורים המאוכלסים בצפיפות בעולם, כמו גם טירוף של פעילות חושנית.

כמובן, קופקבנה לא תמיד הייתה כפי שהיא היום, ונשארו עקבות של קהילת הדייגים לשעבר ששלטה באזור עד לעשורים הראשונים של המאה העשרים. בכל בוקר לפני עלות השחר, יוצאות הסירות של הקולוניה דה פסקדורס (צאצאי הדייגים) מפליגות מפורטה דה קופקבנה, וחוזרות לחוף בשעה 8 בבוקר כדי למכור את הדגים שלהן מדוכנים בקצה הדרומי של החוף. תרבות החופים המתוחכמת של ריו היא לחלוטין תוצר של המאה העשרים.

בשנות ה-30 של המאה ה-20 המוניטין הבינלאומי של העיר צץ ו"הטיסה למטה לריו" הפכה לעניין מתמשך

קלישאה, נחגגת במוזיקה, בקולנוע ובספרות. אף על פי כן, החופים של ריו הם בראש ובראשונה נחלתם של קריוקות: עשירים או עניים, צעירים או מבוגרים, כולם יורדים לחופים לאורך כל השבוע, מתייחסים אליהם כאל פארקים עירוניים. קופקבנה מדהימה, האווירה המוגזמת ניכרת אפילו במדרכות הפסיפס, שתוכנן על ידי ברל מרקס כדי לייצג תמונות של גלים מתגלגלים.

שפת הים מגובה בשורה של מלונות יוקרתיים רבי קומות ודירות יוקרה שצמחו מאז שנות ה-40. כמה דוגמאות משובחות של ארכיטקטורת ארט דקו פזורות מסביב לביירו.

הפלגות מקופקבנה (ריו דה ז'נרו) והפלגות לקופקבנה ב-2024