הפלגות לסנדאי

עיר פיאודלית לשעבר

העיר הגדולה ביותר באזור טוהוקו, סנדאי היא מקום רחב ידיים אך נעים, עם שדרות עצים רחבות ורובע מרכז העיר תוסס. חורבות הטירה של העיר והמוזיאון להיסטוריה הקשור בה, והמאוזוליאום המעוטר של מייסדה הנערץ, ה-daimyō Date Masamune, שווים ביקור קצר.

למרות שמרכז סנדאי היה צריך להיבנות מחדש לאחר מלחמת העולם השנייה, רחובותיה עוקבים אחר תבנית הרשת המקורית שהציבה מאסאמונה במאה השבע-עשרה. אזור מרכז העיר הראשי, רובע רב קומות של משרדים, בנקים ומרכזי קניות, שוכן על הגדה המזרחית של הירוזה-גאווה. הכביש הראשי שלו, אובה-דורי, עובר מערבה מתחנת הרכבת אל הצד הרחוק של הנהר, שם נמצאים האתרים ההיסטוריים העיקריים. בערך באמצע הדרך, חוצה אותו איצ'יבאן-צ'ו ההומה, שיחד עם צ'ו-דורי המקורה מהווה את לב ליבה של שכונת חיי לילה ושופעת קניות.

פארק גבעה המיוער אוביאמה-קון היה האתר המקורי של טירת סנדאי המפוארת, הידועה בכינויה  Aoba-jō.  נותרו רק כמה רצועות חומה ושער משוחזר, אבל התפאורה עצמה מעולה, מוגנת על ידי הנהר ממזרח ובנקיק עמוק בצדו הדרומי. מבוך מימי מרהיב של איים מיוערים בראש המקדשים, מושחלים בערוצים מסתוריים ומפוזרים בכניסות סודיות, מאטסושימה ביי מוגדר רשמית כאחד משלושת האזורים היפים של יפן, שורשיה של מטסושימה מתחילים עד 828, כאשר כומר הזן ג'יקאקו Daishi אנרין הקים את Zuigan-ji.

המקדש הזה, יחד עם מקדשים קשורים הפזורים ביערות הסמוכים כמו גם באיונים נגישים ממש ליד החוף, מספקים את המוקד לטיול של חצי יום מתגמל מאוד. המקדש, השוכן הרחק מהמפרץ, נגיש דרך חורש מרשים של עצי ארז בני 400 שנה. כמו גם הליכה במעלה השדרה המרכזית הזו, הקפידו לעקוף צפונה כדי לחקור את מקדשי המערות הרבים החורים בסלעים שלצדם.

הפלגות מסנדאי והפלגות לסנדאי ב-2024