הפלגות לססבו

עיר פיאודלית לשעבר

העיר הגדולה ביותר באזור טוהוקו, סנדאי היא מקום רחב ידיים אך נעים, עם שדרות עצים רחבות ורובע מרכז העיר תוסס. חורבות הטירה של העיר והמוזיאון להיסטוריה הקשור בה, והמאוזוליאום המעוטר של מייסדה הנערץ, ה-daimyō Date Masamune, שווים ביקור קצר.

למרות שמרכז סנדאי היה צריך להיבנות מחדש לאחר מלחמת העולם השנייה, רחובותיה עוקבים אחר תבנית הרשת המקורית שהציבה מאסאמונה במאה השבע-עשרה. אזור מרכז העיר הראשי, רובע רב קומות של משרדים, בנקים ומרכזי קניות, שוכן על הגדה המזרחית של הירוזה-גאווה. הכביש הראשי שלו, אובה-דורי, עובר מערבה מתחנת הרכבת אל הצד הרחוק של הנהר, שם נמצאים האתרים ההיסטוריים העיקריים. בערך באמצע הדרך, חוצה אותו איצ'יבאן-צ'ו ההומה, שיחד עם צ'ו-דורי המקורה מהווה את לב ליבה של שכונת חיי לילה ושופעת קניות.

פארק גבעה המיוער Aobayama-kōen היה האתר המקורי של טירת סנדאי המפוארת, הידועה בכינויה אובה צ'ו . נותרו רק כמה רצועות חומה ושער משוחזר, אבל התפאורה עצמה מעולה, מוגנת על ידי הנהר ממזרח ובנקיק עמוק בצדו הדרומי. מבוך מימי מרהיב של איים מיוערים בראש המקדשים, מושחלים בערוצים מסתוריים ומפוזרים בכניסות סודיות, מאטסושימה ביי מוגדר רשמית כאחד משלושת האזורים היפים של יפן, שורשיה של מטסושימה מתחילים עודמשנת  828, כאשר כומר הזן ג'יקאקו דיישי אנרין הקים את Zuigan-ji.

המקדש הזה, יחד עם מקדשים קשורים הפזורים ביערות הסמוכים כמו גם באיונים נגישים ממש ליד החוף, מספקים את המוקד לטיול של חצי יום מתגמל מאוד. המקדש, השוכן הרחק מהמפרץ, נגיש דרך חורש מרשים של עצי ארז בני 400 שנה. כמו גם הליכה במעלה השדרה המרכזית הזו, הקפידו להגיע צפונה כדי לגלות את מקדשי המערות הרבים והחורים בסלעים שלצדם.

הפלגות מססבו והפלגות לססבו ב-2024