הפלגות למורוראן

השער להוקאידו

מוראן, 130 ק"מ דרומית לסאפורו, משקיפה על מפרץ אוצ'יורה ומוקפת בהרים. זוהי נקודת הגישה לאי הוקאידו ובירתו. עם אוכלוסייה של כמעט שני מיליון, הבירה התוססת של הוקאידו, סאפורו, היא העיר החמישית בגודלה ביפן.

כדאי להתעכב, שכן העיר ניחנה בנדיבות בפארקים ובגנים. ההרים המושכים גולשי סקי וסנובורד מתנשאים מדרום לה, וקו החוף הדרמטי סביב חצי האי שאקוטן נמצא במרחק של פחות משלושים דקות משם. סאפורו היא גם שם נרדף לבירה שלה, שנבנתה כאן מאז 1891; ביקור במוזיאון הבירה של סאפורו  של סוף המאה התשע-עשרה וב- ביאר גארטן הוא חובה, כמו גם טיול בשטח ובמוזיאונים של הגנים הבוטניים של אוניברסיטת הוקאידו, שמקורם באותה תקופה.

עקבו אחר כביש החוף הציורי סביב מפרץ אוצ'יורה ממוראן ותגיעו לצד המזרחי של הפארק הלאומי שיקוטסו-טויה , אחד מאזורי האגמים וההר היפים של הוקאידו, אך גם המפותחים ביותר, הודות לקרבתו לסאפורו. גם של הפארק

שני אגמי הקלדרה העיקריים – טויה-קו במערב ו-שיקוטסו-קו במזרח – הם הרי געש פעילים ומוקפים במסלולי הליכה מצוינים.

בין שני האגמים שוכן נובוריבטסו אונסן, אתר הנופש החמים הגדול ביותר בהוקאידו, שכדאי לבקר בו כדי לספוג את הנוף של העולם האחר של ג'יגוקודאני המבעבע והמהביל (עמק הגיהנום).

ככל שהמיקום יפה, הסיבה הטובה ביותר לביקור ב- טויה-קו היא לראות את הר הגעש הפעיל הסמוך יו-זן, בסביבות 2 ק"מ דרומה, ואת "הר הגעש הטפיל" המהביל שלו שוואה שין-זאן. אתם יכולים גם לקחת אוטובוס לטיילת מכתש נישיאמה, טיילת באורך 1.3 ק"מ על פני ההפסקה האחרונה בקרום כדור הארץ שמסתיימת בבית ספר יסודי נטוש בצורה מוזרה.

הפלגות ממורוראן והפלגות למורוראן ב-2024