כל עונה היא עונה נהדרת לצאת לשייט תענוגות שמשלב הרפתקאות ביעדים אקזוטיים עם פינוקים, אוכל טוב ורגיעה על סיפוני אוניות פאר מסביב לעולם. חודשי הקיץ הם אומנם "העונה החמה" של טיולי קרוז, אבל למעשה, להפלגות חורף יש הרבה מה להציע לכם.

היתרונות הגדולים של הפלגות חורף

בישראל, חודשי החורף הגשומים הם בדרך כלל החודשים דצמבר עד מרץ. חודשים אלה הם חודשי שיא החורף בחצי הצפוני של כדור הארץ – ובדיוק באותה העת, בחצי הכדור הדרומי מדובר בחודשי שיא הקיץ. בעוד אצלנו קר וגשום, יש יעדים שהחורף הולם אותם במיוחד (כמו למשל אירופה בחודשי החגים או אפילו צפון אירופה, המכוסה בלובן השלג) ויש יעדים שמציעים מזג אוויר טרופי – או אפילו קיצי וחם.

לצד מזג האוויר השונה ביעדים שונים, כדאי לזכור שעונות פחות פופולאריות לשייט תענוגות מציעות טיולי קרוז נהדרים במחירים מופחתים – ולעיתים קרובות האוניות עצמן רגועות יותר והיעדים פחות עמוסים. יש קסם בהפלגות חורף נינוחות יותר, באווירה קרירה של סתיו (אבל עם בריכות בטמפרטורה מושלמת, בילויים בספא או בג'קוזי, מופעים לוהטים בכל ערב וסיורי חוף מלהיבים – בכל עונה).

היעדים המפתיעים שתרצו לשקול להפלגות חורף

שייט לקריביים

האיים הקריביים הם איים טרופיים באזור קו המשווה ולכן מזג האוויר באזור הוא תמיד חמים, מזמין ומהנה. חשוב לדעת שבין החודשים יוני עד נובמבר, בעונה הרטובה, יורדים לעיתים גשמי אחר הצהריים, לעיתים רחוקות אף רוחות חזקות במסלול הקרוז עלולות להביא לשינוי המסלול, יחד עם זאת מזג האויר הטרופי חם כמעט תמיד. בין החודשים דצמבר עד יוני, מזג האוויר הוא מושלם ונעים. הביקוש לקרוזים הוא גבוה בכל חודשי השנה. המחירים עבור קרוז לקריביים בחודשי השיא הוא כמובן גבוה יותר, ולעומת זאת המחיר לקרוז בקריביים בעונה היותר רטובה הוא נמוך יותר.

התאריכים המועדפים על ישראלים עבור קרוז לקריביים הם בדרך כלל סביב חופשת חנוכה ובחודשי הקיץ.

ביקור בקריביים בעונה הרטובה (מאי – נובמבר) הוא נפלא – הבקרים בדרך כלל מציעים מזג אוויר מושלם לטיולים, וחובבי ספורט ימי כמו שנירקול וצלילות, עשויים לגלות ששמורות הטבע המופלאות שמתחת למים באיים הקריביים הן צלולות ומרהיבות יותר בימים גשומים. העומסים המופחתים בנמלי היעד יאפשרו בילוי מושלם בסיורי חוף, בטיולים רגליים, בקפיצה בין מסעדות או בארים, ובביקור באטרקציות מקומיות.

MSC מציעה הפלגות חורף לקריביים במסלולים שונים, קרוזים לאיי הבאהמה, קרוזים לקריביים המזרחיים או המערבים. MSC היא הבעלים של האי המרהיב Ocean Cay, ואורחי הקרוזים של MSC Cruises בלבד מוזמנים ליהנות מבילוי בשמורה הימית הייחודית בביקור ייחודי הזמין רק עבורם.

קרוזים ליעדים בחצי הדרומי של כדור הארץ

כשאצלנו חורף – באוסטרליה, בדרום אמריקה, בניו זילנד ובדרום אפריקה מזג האוויר הוא הפוך. בדרום אפריקה ובדרום אמריקה למשל, חודשי הקיץ הם דצמבר עד פברואר, ואלו הם החודשים החמים ביותר במדינה, אם כי גם שם, כמו בקריביים, אתם עשויים להיתקל בממטרי גשמים, בדרך כלל בשעות אחה"צ. הטמפרטורות הממוצעות לעונת הקיץ בדרום אפריקה הן בערך 22-25 מעלות – מזג אוויר נעים ומזמין. חופשת הקיץ של בתי הספר בדרום אפריקה נמשכת שישה שבועות בחודשים דצמבר וינואר, ואלה הם החודשים העמוסים מבחינת תיירות במדינה. זהו זמן מושלם לצאת לקרוז בדרום אפריקה, וליהנות מביקור בנמלי יעד מפתיעים כמו אלה שבמוזמביק, בדרביין או קייפטאון דרא"פ, מאוריציוס, ובקרוזים הארוכים אפילו במצרים.

אירופה בחורף

אחד היעדים החביבים על היוצאים להפלגות חורף הוא דווקא קרוב לבית, באגן הים התיכון. הפלגות חורף בים התיכון מאפשרות לכם אווירה אמיתית של חופש – בנוחות יתרה, מפני שאתם לא נדרשים לטיסה ארוכה לצד השני של העולם על מנת להגיע לנמל היעד. חלק מההפלגות של MSC Cruises יוצאות מנמל חיפה (החל מאפריל 2025) , במרחק נסיעה ברכב, שאר הקרוזים בים התיכון יוצאים מנמלים במרחק של שעות ספורות טיסה מנתב"ג, כמו נמלים באיטליה (כשלוש שעות טיסה), צרפת, ואפילו יוון.

עונת החורף באירופה מתחילה בנובמבר ומסתיימת באמצע אפריל, והמחירים כאמור נמוכים משמעותית.

הים התיכון הוא ים קטן והסערות בו מועטות ומינוריות. אוניות הפאר המשמשות להפלגות החורף הן "מלונות צפים" והגלים בים התיכון לא משפיעים על נוחות הקרוז גם בחודשי החורף. בנמלי היעד אתם בהחלט צפויים לפגוש מזג אוויר חורפי – ואם תפליגו למדינות צפון אירופה, אתם עשויים בהחלט לפגוש גם נופים מושלגים. הפלגות חורף בנובמבר עד אפריל מאפשרות לעיתים קרובות לספוג קצת אווירת כריסמס, כגון הפלגת החורף המבוקשת הפוקדת מידי שבוע את הנמלים באנגליה, צרפת, בלגיה, הולנד, וגרמניה. ומאפשרת ביקור בשווקי הכריסמס השוקקים ביותר של אירופה.

הפלגות חורף עם MSC – כל מה שאפשר לקוות, ועוד קצת

אנחנו מזמינים אתכם בחום, ליהנות ממגוון הפלגות ליעדים מפתיעים בעונת החורף של 2024 – או בכל עונה אחרת. 23 אניות קרוז ממתינות לכם במגוון נמלים ברחבי העולם, עם תוכניות להרפתקה של פעם בחיים. הצטרפו להפלגות החורף המפנקות של MSC – אנחנו נדאג לשאר!

בחרו כבר עכשיו את החופשה הבאה שלכם

לכל המאמרים היכנסו >>>