רכש

החל מחלקים מכניים גדולים לאוניות שלנו ורכישת חומרי גלם איכותיים עבור אלפי אנשים בו זמנית ועד לפרטים הקטנים ביותר, כמו מוצרי טואלטיקה ופריטים רפואיים, אנחנו נדרשים לרכוש כמות עצומה של אספקה עבור הצי, הצוות והאורחים שלנו.
ניהול נושאים סביבתיים, חברתיים ואתיים בשרשרת האספקה שלנו הוא קריטי, ואנו נוקטים בגישה יציבה ובלתי מתפשרת בכל התחומים

צמצום ההשפעה הסביבתית

אנו עובדים בשיתוף עם הספקים שלנו כדי להעלות את הסטנדרטים הסביבתיים. כל העובדים המעורבים בכל פעילות רכישה, מיקור וקבלנות חייבים להתחייב להעלאת המודעות בקרב הספקים שלנו כיצד להפחית את ההשפעות הסביבתיות הקשורות לשרשרת הייצור, לתפעול ולמוצרים הסופיים שלהם.
זה כולל הפחתת צריכת אנרגיה, קיצוץ בשימוש בפלסטיק, מניעת זיהום אוויר, קרקע ומים, טיפול בטוח, אחסון וסילוק של כימיקלים ופסולת מסוכנת, והבטחה שהעובדים המטפלים בפסולת מסוכנת מקבלים הכשרה מתאימה.

בשנת 2019, החלפנו עם Marine Stewardship Council יותר מ-420 טונות של בקלה והייק בפירות ים ממקורות בני קיימא.

ביטול פלסטיק לשימוש חד פעמי

בשנת 2018 זיהינו 112 פריטי פלסטיק חד פעמיים שייצגו את רוב פסולת הפלסטיק שלנו ועד סוף 2019 החליפו כל אחד מהם בחלופה ידידותית לסביבה.

הסרנו את כל אביזרי הפלסטיק החד-פעמיים מהברים והמסעדות שלנו (כגון צלחות, כוסות וסכו"ם) וכן את כל פריטי המזון והמשקאות החד-פעמיים העטופים בניילון (כמו שקיות קטשופ ויוגורטים המוגשים בסירי פלסטיק).

הספקים שלנו תמכו בנו באופן מלא, והתרחקו במהירות ובאופן חיובי מפלסטיק לאספקה העשויה מחומרים אחרים. הצגנו גם תוכנית עבודה להפחתת כמות האריזה המשמשת להעלאת חפצים.

זהו מסע מתמשך וכאשר הטכנולוגיה עדיין לא מאפשרת החלפה בת-קיימא שאינה מפלסטיק, MSC Cruises רוצה להבטיח שכל פריטי פסולת הפלסטיק החד-פעמיים שנותרו ממוחזרים בצורה נכונה.

שיתוף פעולה הדוק עם הספקים שלנו הבטיח את חיסולם של 97 מיליון פריטי פלסטיק ב-2019.

קידום מקורות מקומיים

התוכנית שלנו, 'מקומי כבחירה ראשונה', שמה לה למטרה להתאים את פעילויות הרכש שלנו ולתמוך בפרנסת הקהילה המקומית. בעוד היתרונות של מקורות מקומיים ברורים בכל הנוגע למזון טרי, יש גם יתרונות לפריטים שאינם מזון, מכיוון שהוא מקטין את המרחק שעל הפריטים לעבור לפני שהם מגיעים אלינו, מה שמפחית את פליטת הפחמן.

בשנת 2019 כ-80% מפריטי המזון והמשקאות נרכשו במקום, קרוב למקום שבו פועלות הספינות.

מתווה עתיד בר קיימא

עבורנו קיימות פירושה הגנה על הסביבה, תמיכה באנשים העובדים לצידנו ובוחרים להפליג איתנו,
כמו גם שמירה על הקהילות והמקומות בהם אנו מבקרים.
בואו לגלות עוד על תוכנית הקיימות שלנו המאורגנת סביב ארבעה עמודי תווך: כדור הארץ, אנשים, מקום ורכש.

כדור הארץ

אנשים

מקום

רכש